סל קניות 0

אין לכם פריטים בסל הקניות

וילונות

כולנו רוצים לחיות בבית יפה, מעוצב ומקושט, כזה שמשרה עלינו אווירה נעימה וטובה, בית שנעים להיכנס אליו. השקעה בעיצוב של הבית ניכרת בהרבה מאד פרטים גדולים וקטנים, מן הריהוט הנבחר לבית ועד פריטי נוי קטנים אשר מקשטים את פינות הבית. וילונות הם אחד מן הפריטים אשר מעניקים הרבה מאד יופי וייחודיות לבית. הווילונות מדגישים מאד את האופי והסגנון של בני הבית, ומעניקים לבית כולו אווירה נעימה שמתאימה בדיוק לסגנון האהוב על בני הבית.

למה צריך וילונות?

מאז ומתמיד קשטו הווילונות את חלונות הבית, בעיקר בסלון ובחדרי השינה. לווילונות ישנם שני תפקידים. האחד, כאמור, לקשט את הבית ולהוסיף לו יופי ואווירה, והשני – ליצור הצללה נוספת לבית, ולאפשר פתיחה מלאה של החלון לצורך אוויר ותחושה נעימה, ובמקביל לאפשר פרטיות מלאה בזכות הווילון הסגור.

וילונות – אז והיום

בעבר, הצורך הפרקטי היה משמעותי מאד, ולכן גם הווילונות התאימו לצורך הזה, והיו עשויים, בדרך כלל, מבד כבד יחסית שאותו ניתן היה להסיט לצדדים על מנת לפתוח את הווילון. גם בחדרים, הווילונות היו עשויים תמיד מבד גדול, גם אם קליל יותר. כיום, לעומת זאת, ישנו גיוון רב יותר בחומרים ובסגנונות של הווילונות. בעוד שבעבר וילונות היו גדולים ורכים, היום הווילונות מתאפיינים בקווים ישרים ומינימליסטיים, ועשויים מחומרים פלסטיים או מבדים סינטטיים אשר עומדים בצורה יציבה יותר ואינם "נשפכים". חלק מן הווילונות הנפוצים היום בנויים כצלונים, כלומר בסגנון הדומה לתריס, שאותו ניתן לפתוח מעט באמצעות השלבים, או לגלול כלפי מעלה את הווילון כולו.

סגנונות עיצוב

עם זאת, גם היום אפשר למצוא וילונות בד "נשפכים", אם כי לרוב הם עשויים מבדים קלילים, רכים ונעימים ולא מבדים כבדים. ניתן למצוא כיום וילונות במגוון סגנונות עיצוביים, כך שקל מאד לכל אחד ואחת למצוא וילונות שמתאימים לטעם האישי שלהם. בנוסף, קל מאד למצוא וילונות אשר מתאימים לחדרים שונים בבית – הסלון, חדר השינה, חדר הילדים, המטבח ואפילו האמבטיה. בהתאמה נכונה, אפשר להעניק יופי ייחודי ומעניין לכל חדרי הבית.