סל קניות 0

אין לכם פריטים בסל הקניות

אולם אירועים – דרך לחגוג מסורת ואמונה

ברית הינה מעמד חשוב ומיוחד בעם ישראל, מאיפה הכל התחיל ומדוע כולנו בוחרים אולמות אירועים על מנת לחגוג ברית מילה, מניין המנהג לבחור אולם לברית ולא לעשות זאת בצנעה?

ברית מילה הינה המצווה הראשונה שמצווה עם ישראל בני אברהם אבינו לעשות. הסיפור החל בכך שאברהם אבינו גילה מסירות אדירה לאמנותו בבורא עולם. ואז ריבון העולם ביקש מאברהם אבינו שימול את עצמו ומעכשיו ימול את בניו בגיל שמונה ימים. מאז ועד היום, כל זכר הנולד לזרעו של אברהם עושה ברית מילה ברגע שמלאו לו שמונה ימים. אולם במקרים נדרים בהם הברית עלולה לסכן את התינוק בגלל מחלה נדחית הברית בכמה ימים עד שבטוח לעשות את הברית ללא סיכון.

אולם אירועים – דרך לחגוג מסורת ואמונה

מהסיפור הזה ניתן להבין בבירור מדוע אנו חוגגים ברית מילה בתוך אולם אירועים דווקא ולא עושים משהו קטן, כי הרי כל מהות המצווה היא להראות שיש ברית אהבה וחיבור בין זרעו של אברהם אבינו לבין ריבון עולם. לכן לא יתכן לעשות משהו מצומצם וחסר משמעות, אלא מתייחסים לזה ממש כמו ההמשך של החתונה, הברית היא המשך של מטרת החתונה.

אולם לברית צריך להכיל את כל המוזמנים שלכם בצורה מרווחת ונעימה. כאשר מזמינים הרבה אורחים חשוב לוודא כי לאולם אין רק את האפשרות לארח את כולם על הנייר אלא שבאמת יש מקום מרווח ונוח. יחד עם זאת, רוב האולמות מצליחים לעמוד ביעדים כיוון שאין צורך ברחבת ריקודים, לא נהוג לרקוד בברית, ולכן אם מצופפים את האנשים גם לרחבת הריקודים מרוויחים עוד שטח עצום לאורחים נוספים גם באולמות קטנים יחסית.

פרט נוסף שחשוב לדעת כאשר בוחרים אולם לברית הוא לוודא שיש להם כיסא אליהו. כיסאו אליהו הוא מנהג וותיק מאוד בעם ישראל כאשר עושים ברית מילה. המנהג הוא להושיב את הסנדק על כיסא שנקרא כיסא אליהו ושם עורכים את הברית על רגלי הסנדק, במידה ואין לאולם כיסא אליהו, עריכת הברית תראה רשלנית ולא לפי המסורת.

הכי חשוב שתגדלו אותו לחופה ומעשים טובים ושיכנס בבריתו של אברהם אבינו, באהבה ושמחה. לימים לכשיגיע ליום החופה המיוחל יהיה עליו קודם לכן לבחור את הטבעת המתאימה לבחירת ליבו. על כן, קיים מגוון רחב ועשיר של טבעות יהלום מיוחדות שאפשר לרכוש במחירים שמתאימים לכל כיס. יש הרבה מאוד חנויות תכשיטים, בעיקר במרכז הארץ שם ניתן למצוא את הטבעות הטובות והאיכותיות ביותר.